×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 08 31

Visiems NKC darbuotojams atlyginimas didės daugiau kaip 10 proc.

Nuo rugpjūčio 1 d. visiems Nacionalinio kraujo centro (NKC) darbuotojams administracijos sprendimu algos didėja daugiau nei 10 procentų – jau rugsėjo pradžioje didesnį darbo užmokestį gaus visi beveik 200 darbuotojų, dirbančių Vilniuje ir kitų miestų NKC padaliniuose. Ateityje jį didinti planuojama kasmet.

Nors NKC ir nėra įtraukta į Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinę sutartį, priklausomai nuo darbo pareigybės atlyginimai šiuo metu yra 1,5-2 kartus didesni nei sutartyje numatyta apatinė riba. Vidutinis NKC padalinio vadovo atlyginimas šiuo metu siekia 2825 eurus, o medicinos darbuotojų – 2082 eurus neatskaičius mokesčių. Rugsėjį jiems bus išmokėtas padidintas darbo užmokestis už rugpjūčio mėnesį.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, atlyginimus didinti įstaigai leidžia sėkmingai 2021 m. pradžioje įgyvendinta NKC struktūrinė pertvarka, teisingas įstaigos išlaidų valdymas  ir padidinti surenkamo kraujo kiekiai, užtikrinantys didesnes įstaigos pajamas. Reikšmingai prie pajamų prisideda ir skaidrus bei pelningas kraujo plazmos realizavimas vaistinių preparatų gamybai.

„Džiaugiuosi, kad jau kasmet turime galimybę nudžiuginti visus kolegas pranešdami naujienas apie didinamus atlyginimus. Kasdien kaip komanda siekiame bendrų tikslų, gerinant įstaigos veiklą, tad norime dalintis ir bendra sėkme. Tai padaryti galime užtikrindami vis stabilesnį algų augimą jas didindami ne per priedus, kurie yra kintantys, bet per pastoviąją dalį – koeficientą. O jis didėja nuo 66 iki 73 eurų ir yra pagrindinė sudedamoji atlyginimo dalis,“, – sako D. Gutauskas.

NKC duomenimis, Lietuvoje kas mėnesį donorai padovanoja vidutiniškai 2,35 tūkst. litrų kraujo. Visoje Lietuvoje kraujo duodančių vyrų ir moterų santykis yra panašus – vyrai sudaro 55 proc., moterys 45 proc. visų kraujo donorų. Per 2021 m. iš viso buvo daugiau nei 64 tūkst. dotacijų, kuomet surinkta beveik 29 tūkst. litrų kraujo.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis