×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003

DĖMESIO! VAKCINACIJA NUO COVID-19 BE IŠANKSTINĖS REGISTRACIJOS. DAUGIAU INFORMACIJOS SKILTYJE „VAKCINACIJA“

Kaip pasiruošti donorystei

1. Žingsnis

1) Atvykti į Nacionalinio kraujo centro bet kurį padalinį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose. Išankstinė registracija nebūtina.

2) Reikia būti tinkamai pasiruošus:

  • pailsėjus;
  • išgėrus daug skysčių;
  • pavalgius;
  • nerūkius;
  • išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų;
  • nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų;
  • nedirbus naktį;
  • svarbiausia – geros nuotaikos!

Pastaba: moteris rekomenduojame susilaikyti nuo kraujo davimo menstruacijų metu.

Kitas būdas tapti kraujo donoru – atvykti į NKC komandos organizuojamą kraujo paėmimo vietą (artimiausias išvykas galite matyti interaktyviame žemėlapyje).

2. Žingsnis

1) Atėjus į registratūrą, Jus pasveikins mūsų nuoširdi padėka už dovanotą kraują. Šiandien kažkam Jūs išgelbėsite gyvybę!

2) Pateikus asmens dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba kitą asmens tapatybę nurodantį dokumentą) Jūs būsite užregistruotas VšĮ Nacionalinio kraujo centro Donorų duomenų bazėje.

3) Registratūroje Jums bus pateikta Kraujo donoro apklausos anketa ir Donoro (-ės) sutikimas/nesutikimas duoti kraujo, kuriuos reikės užpildyti.

3. Žingsnis

Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė, rezus D antigenas, Kell sistemos K antigenas, hemoglobino kiekis kraujyje.

Kiekvieną kartą davus kraujo, jis tiriamas siekiant nustatyti, ar kraujo donoras neserga užkrečiamosiomis ligomis.

4. Žingsnis

Pas gydytoją! Užpildžius Kraujo donorų apklausos anketą ir Donoro (-ės) sutikimą/nesutikimą duoti kraujo Jūs einate pas gydytoją. Pokalbio metu Jums gali būti užduoti klausimai, kurie svarbūs tiek Jums, tiek ligoniams, kuriems bus perpiltas kraujas. Gydytojas patikrins bendrą Jūsų sveikatos būklę. Neradus sveikatos sutrikimų, leidžiama tapti kraujo donoru.

Mes tikimės, kad Jūs pateikėte teisingą ir tikslią informaciją apie save. Visa informacija yra konfidenciali ir niekur neskelbiama.

Informacija kraujo donorams apie užkrečiamąsias ligas

Jūsų kraujas bus ištirtas, ar nesate užsikrėtęs sifiliu, ŽIV (sukeliančiu AIDS), hepatito B virusu ar hepatito C virusu. Jei tyrimo rezultatai bus teigiami, kraujas nebus panaudotas perpylimui. Tačiau kiekvienos infekcijos atveju nuo užsikrėtimo iki jos nustatymo praeina tam tikras laikotarpis. Šiuo laikotarpiu nedovanokite kraujo, nes Jūsų kraujas gali būti nesaugus. Mes prašome atidžiai atsakyti į anketos klausimus dėl rizikingų kontaktų ar elgsenos. Tik Jūsų sąžiningi atsakymai gali dar labiau sumažinti nedidelę infekcijos perdavimo per kraują riziką.

Jei sužinosite apie rizikas, kurios galėjo turėti įtakos kraujo saugumui, prašome po kraujo dovanojimo nedelsiant pranešti tel. 8 656 17 716 arba el. paštu cup@kraujodonoryste.lt.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

 

Gerbiami mūsų donorai,

Norime atkreipti Jūsų dėmesį ir priminti, jog kraujo donorais gali būti 18-65 metų amžiaus sveiki asmenys. Taip pat pabrėžtina, kad kraujo donorystės įstaigos gydytojo sprendimu kraujo donorais gali būti ir vyresni kaip 65-erių metų amžiaus sveikatos sutrikimų neturintys asmenys, kurie anksčiau iki tol buvo sėkmingai davę kraują ar jo komponentus.

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis