×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 03 16

Viešųjų pirkimų optimizavimas NKC leido sutaupyti daugiau nei pusę milijono eurų

Nacionalinis kraujo centras, vykdydamas viešąjį serologinių kraujo tyrimų paslaugų pirkimą atviro konkurso būdu, kuomet pirkime gali dalyvauti kiekvienas suinteresuotas tiekėjas, sutaupė daugiau nei pusę milijono eurų.

Nacionalinio kraujo centro vadovo D. Gutausko teigimu, modernizavus įstaigos procesus (įskaitant ir viešuosius pirkimus) atsirado galimybė biudžetą planuoti taip, kad būtų tinkamai vykdoma ne tik pagrindinė įstaigos misija – maksimaliai saugių kraujo ir jo komponentų tiekimas ligoninėms, bet ir užtikrinama tam skirtų priemonių kokybė bei racionalus įstaigos finansų valdymas. „Serologinių kraujo tyrimų pirkime buvo įgyvendinta idėja pirkti ne reagentus serologiniams tyrimams atlikti, kaip buvo daroma anksčiau, o tyrimų atlikimo rezultatą. Pirkdami serologinių tyrimų rezultatą, sutaupome nemažai lėšų, kadangi atsiskaitome ne už sunaudotų reagentų kiekį, o už tai, kiek kraujo tyrimų atlikome. Siekdami įsigyti kokybiškas paslaugas ir tuo pačiu efektyvinti viešojo pirkimo procedūrą bei užtikrinti racionalų įstaigos lėšų panaudojimą, įgyvendinome gan paprastą idėją – pirkimo sąlygos ir techninė specifikacija buvo parengtos nustatant tik bazinius reikalavimus laboratorinių tyrimų atlikimui, griežtai laikantis ES direktyvų rekomendacijų nuostatų, taikomų techninių specifikacijų rengimui in vitro diagnostikos medicinos prietaisams, bei nustatytų kokybės reikalavimų. Džiaugiamės, jog ši idėja pasiteisino ir tokiu būdu sutaupėme daugiau kaip 600 tūkstančius eurų, lyginant su anksčiau sudaryta panašios apimties sutartimi“, – tikina įstaigos vadovas.

Vadovaujantis Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo tvarkos aprašu, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-65 ir atsižvelgiant į atliktą Nacionalinio kraujo centro veiklos vertinimą, Nacionalinis kraujo centras įtrauktas į Skaidrių asmens sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą.

Viešieji pirkimai yra viena aktualiausių ekonomikos problemų bei sėkmingos viešosios politikos ir valdymo įgyvendinimo instrumentų. Efektyviai ir racionaliai vykdomi viešieji pirkimai padeda ne tik sukontroliuoti pinigų srautus, bet tuo pačiu užtikrina skaidrumą pirkimų valdyme. Siekiant viešųjų pirkimų efektyvumo, būtinas viešųjų pirkimų teisinės bazės ir etikos standartų laikymasis bei nuolatinis viešojo pirkimo poreikio identifikavimas ir jo vykdymo kontrolė.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis