×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 05 25

Vasaros metu neatlygintinai aukoti kraujo bus galima ir Vilniaus Rotušės aikštėje 

Puoselėdamas neatlygintinos donorystės idėją, Nacionalinis kraujo centras (NKC) vienija jėgas su Vilniaus Rotuše. Visą vasarą, vykstant miesto renginiams ir šventėms, Rotušės aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai galės paaukoti kraujo ir taip prisidėti prie gyvybių gelbėjimo. Tai įsipareigojo Nacionalinio kraujo centro ir Vilniaus Rotušės vadovai antradienį pasirašydami bendradarbiavimo sutartį. 

NKC direktorius Daumantas Gutauskas tvirtina, jog tai – tik vienas iš žingsnių didinant neatlygintinos kraujo donorystės vietų skaičių sostinėje ir Lietuvoje tam, kad donorams būtų patogiau ir reikėtų gaišti mažiau laiko, o atvykus į renginius tuo pačiu būtų galima paaukoti kraujo.

„Vilniaus centre dirbantys miestiečiai dažniausiai mus rasdavo Vinco Kudirkos aikštėje priešais Vyriausybę. Nuo šiol galėsime susitikti ir kitoje Vilniaus gyventojų ir miesto svečių pamėgtoje vietoje – aikštėje priešais Rotušę. Tikimės, kad būdami arčiau žmonių paskatinsime neatlygintinais kraujo donorais tapti dar daugiau neabejingų gyventojų ir galėsime prisidėti gelbėjant dar daugiau gyvybių“, – sako D. Gutauskas.

Vilniaus Rotušės valdytojas Perlis Vaisieta džiaugiasi, kad vasarą šalia reprezentacinės miesto vietos atsiras mobili NKC palapinė, prie kurios gyventojai galės stabtelėti ir paaukoti kraujo tiems, kam to labiausiai trūksta.

„Būdami sveiki, turime būti solidarūs ir padėti ligoniams, kraujo perpylimo laukiantiems pacientams. Smagu, kad galimybė aukoti kraujo atsiranda gyventojams patogiose miesto vietose. Tad kviečiu visus sveikus geros valios žmones nelikti abejingais, užsukti į Nacionalinio kraujo centro svetainę ir taip pasitikrinti, kuriomis vasaros dienomis Rotušės aikštėje bus galimybė paaukoti kraujo ir atlikti šį gerąjį darbą“, – sako P. Vaisieta.

Jis pabrėžia, kad Kraujo centro palapinė priešais Rotušės aikštę stovės pagrindinių gyvos muzikos festivalio „Rotušės kolonada“ renginių metu, todėl gyventojai gali suderinti tiek malonumą, tiek pilietinę pareigą – paaukoti kraujo kilniam tikslui. Jis kviečia gyventojus atvykti pasiklausyti nemokamų koncertų Rotušės aikštėje ir kartu padėti tiems, kam kraujo šiuo metu reikia labiausiai.

NKC komanda vilniečių ir miesto svečių lauks nustatytomis dienomis priešais Rotušę visais trimis vasaros mėnesiais, pagal lentelėje pateiktą grafiką:

Data NKC palapinės darbo laikas Festivalio „Rotušės kolonada“ renginiai
(koncertų pradžia – 19:00 val.)
Detali visų renginių programa: www.vilniausrotuse.lt
Birželio 2 d. 16:00-20:00 Koncertas “Vaikai už taiką“. Koncertuoja Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos,, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“, B. Dvarionio dešimtmetės muzikos mokyklos kolektyvai, S. Stavickis-Stano ir Alana Šport
Birželio 8 d. 16:00-20:00 Veronika Chichi KVINTETAS: Veronika ChiChi (vokalas), D. Golovanovas (klavišiniai), D. Razmus (mušamieji), A. Duckis (kontrabosas), A. Gotesmanas (perkusija)
Birželio 23 d. 16:00-20:00 AMERIKIETIŠKI SUVENYRAI. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Meno vadovas ir dirigentas – E. Anskaitis
Liepos 14 d. 16:00-20:00 GIUNTER PERCUSSION. Vadovas P. Giunteris.
Liepos 28 d. 16:00-20:00 Vilniaus poezijos ir muzikos dekalogas. Saulius Petreikis su grupe. Dalyvaus aktoriai skaitovai – E. Gabrėnaitė, V. Bagdonas, A. Bialobževskis, P. Vaisieta
Rugpjūčio 4 d. 16:00-20:00 TAUTŲ DIENA. Dalyvaus tautinių bendrijų ansambliai – lenkų “Tročanė”, karaimų “Birlik”, totorių “Efsanė”.
Rugpjūčio 11 d. 16:00-20:00 JAUNIMO MUZIKOS DIENA. Mantas Varnas su grupe, grupė Dideli Plaukai.
Rugpjūčio 18 d. 16:00-20:00 THE DITTIES. Veronika Čičinskaitė-Golovanova, Rūta Švipaitė, Rūta Jakulytė-Valčiukienė (vokalas), D.Golovanov (klavišiniai)
Rugpjūčio 24 d. 16:00-20:00 UKRAINOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA. Jungtinis Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertas ir video projekcija ant Rotušės fasado WALLS HAVE EARS (programa bus patikslinta)

NKC duomenimis, Lietuvoje kas mėnesį donorai padovanoja vidutiniškai 2,35 tūkst. litrų kraujo. 2021 m. Lietuvoje atlikta daugiau nei 64 tūkst. donacijų, kurių metų surinkta beveik 29 tūkst. litrų kraujo. Iš vieno donoro paaukoto kraujo galima suteikti pagalbą trims pacientams.

Patarimai ruošiantis duoti kraujo: 

– Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs ir pavalgęs. Nevalgius negalima duoti kraujo, nes tai sukelia silpnumą;

– Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių – mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Geriausiai tinka negazuoti gėrimai;

– Bent porą valandų prieš kraujo davimą nereikėtų rūkyti.

Kraujo donorais gali būti: 

– Visi sveiki žmonės nuo 18 iki 65 metų;

– Sveriantys ne mažiau kaip 50 kilogramų.

Kraujo donorais negali būti: 

– Žmonės, sergantys cukrinius diabetu, tuberkulioze, piktybinėmis ir infekcinėmis ligomis, sunkiomis širdies ir kraujagyslių, centrinės nervų sistemos ligomis, taip pat linkę nenormaliai kraujuoti, sergantys skrandžio, žarnyno, šlapimo, kvėpavimo ligomis.

 

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis