×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2020 06 22

Valstybės tarnautojo dienai paminėti – VRM inicijuota kraujo donorystės akcija

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje vyko kraujo donorystės akcija, skirta Tarptautinei valstybės tarnautojo dienai paminėti. Siekdami solidarizuotis ir rodyti pilietiškumo pavyzdį per birželio mėnesį VRM iniciatyva įvairių valstybės įstaigų ir ministerijų tarnautojai bei pareigūnai neatlygintinai paaukojo virš 120 litrų kraujo.

Šiandien, be Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, kraują aukojo ir Valstybės tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentų tarnautojai ir pareigūnai, taip pat specialistai iš Informatikos ir ryšių departamento, VRM medicinos centro, Bendrystės ir socialinių inovacijų centro.

Akcijos metu neatlygintinai kraujo jau dovanojo Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų darbuotojai, taip pat Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Kelių policijos valdybos pareigūnai bei Pasieniečių ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklų darbuotojai ir studentai.

„Labai džiaugiuosi, kad tiek daug valstybės tarnyboje dirbančių žmonių prisijungė prie šios mūsų inicijuotos akcijos ir tokia forma parodė pilietišką laikyseną – suteikti pagalbą tiems, kuriems šiuo metu labiausiai reikia. Po karantino atnaujinus planinių paslaugų teikimą labai prireikė kraujo ir mes į tai aktyviai sureagavome“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Akcija nesibaigia, artimiausiu metu neatlygintinai kraujo dovanos Žemės ūkio ir Kultūros ministerijų, Viešojo saugumo tarnybos, taip pat kitų valstybės įstaigų tarnautojai.

Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas teigia, kad kraujo pacientams gydyti reikia nuolat, tačiau ne visi žmonės žino, kokią didelę pagalbą suteikia jų dovanotas kraujas.

„Visų kraujo donorų pagalba yra labai svarbi. Vieno donoro kraujas gali padėti net 3 žmonėms, o donorystės akcijoje galima dalyvauti kas du mėnesius, tai reiškia, kad vienas kraujo donoras gali padėti iki 18 žmonių per metus“, – sako D. Gutauskas. Kraujo nuolat reikia onkologinių pacientų stabiliai būklei palaikyti, traumų, komplikuotų gimdymų atvejais, o karantinui pasibaigus – jau ir planinių operacijų metu.

VRM Strateginės komunikacijos skyrius

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis