×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 10 21

Prezidentūroje Garbės donorų vardai bus suteikti 116 kraujo donorų

Šiandien, spalio 21 d., Pirmosios Ponios Dianos Nausėdienės globojamame tradiciniame Garbės donorų apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Nacionalinis kraujo centras (NKC), bus pagerbti 116 kraujo donorų iš visos Lietuvos. Ceremonijos metu daugiau kaip 40 kartų neatlygintinai kraujo paaukojusiems donorams bus suteikti Garbės donorų vardai.

Prezidentūros Kolonų salėje vyksiančiame renginyje bus apdovanotitie kraujo donorai, kuriems Garbės donorų vardai turėjo būti suteikti 2021 metais, tačiau dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos to nepavyko padaryti. Po šio renginio iš viso Lietuvoje bus jau 875 Garbės donorai.

Sulaukę senatvės pensijos amžiaus, Garbės donoro vardą turintys asmenys galės gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją, kuri bus papildoma prie įprastos senatvės pensijos.

Renginio globėjos Pirmosios Ponios Dianos Nausėdienės teigimu, žmonės, kurie neatlygintinai aukoja kraują ir prisideda gelbstint kitų gyvybes, yra geriausias humaniškumo ir pilietiškumo pavyzdys, kuris vis labiau užkrečia Lietuvos gyventojus bei skatina į kraujo donorų gretas įsilieti dar daugiau piliečių.

„Be galo svarbu pažymėti, kad vieno žmogaus donacija gali išgelbėti net trijų pacientų gyvybes. Aukojantieji kraują prisideda ne tik gelbstint gyvybes skubiais atvejais, bet ir papildant kraujo atsargų rezervą, kas ypač svarbu mūsų šalies gydymo įstaigoms ir jose dirbantiems bei stebuklus kasdien kuriantiems medikams. Tik padėdami vieni kitiems kuriame gražesnę ir stipresnę Gerovės valstybę. Ačiū donorams už jų gerumą ir nuolatinę pagalbą.“, – sakė D. Nausėdienė.

NKC direktorius Daumantas Gutauskas naujuosius ir jau esamus Garbės donorus ragina nepamiršti ir jau dabar, nelaukiant senatvės pensijos amžiaus, kreiptis dėl valstybinės antrojo laipsnio pensijos, kuri nuo šių metų birželio yra padidėjusi iki 130,58 eurų.

„Kodėl tai svarbu? Nemažai donorų tiesiog pamiršta kreiptis dėl  II-ojo laipsnio valstybinės pensijos, nors jiems ji ir priklauso. Noriu paraginti, kad 40 kartų ir daugiau kraujo paaukoję donorai, nesvarbu, kiek jiems yra metų, jau dabar kreiptųsi dėl šios pensijos skyrimo. Mes suteiksime visą informaciją ir pagelbėsime paprastai ir greitai paruošti reikiamus dokumentus. Esu įsitikinęs, kad speciali pensija, skirta Garbės donorams, yra viena prasmingiausių mūsų valstybės iniciatyvų bent simboliškai padėkoti aktyviems ir pilietiškiems visuomenės nariams.“, – sako D. Gutauskas.

Prezidentūroje vyksiančio renginio metu koncertuos Valstybinis Vilniaus styginių kvartetas su solistais Jomante Šležaite – Paukšte ir Pauliumi Bagdanavičiumi. Kraujo donorus sveikins Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė, NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

NKC duomenimis, nuo 2022 m. sausio iki spalio mėn. pradžios atlikta daugiau nei 50 tūkst. donacijų, surinkta 17,1 tūkst. litrų kraujo. 2021 m. NKC įvyko daugiau nei 64 tūkst. donacijų, surinkta beveik 29 tūkst. litrų kraujo.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis