×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 03 16

NKC ukrainiečiams perduoda sklandžiai donorystei reikalingas priemones

Ukrainoje tebesitęsiant karui ir augant kraujo donorystės poreikiui, glaudžiai su užpultos šalies sveikatos apsaugos ministerijos atstovais bendradarbiaujantis Nacionalinis kraujo centras (NKC) jau paruošė Ukrainos kolegoms reikalingas priemones, kurios būtinos kraujo surinkimui bei hemoglobinui nustatyti donoro kraujyje.

Sklandžiam donorystės procesui reikalingos ir Ukrainoje trūkstamos priemonės jau perduotos Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centrui, kuris koordinuoja medicinos priemonių ir medikamentų gabenimą, ir greitai pasieks tuos, kam jų labiausiai reikia.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, privalome dalintis tuo, ką turime ir padėti kuo galime, kad kraujo centrai Ukrainoje galėtų suteikti visokeriopą pagalbą pacientams.

„Šiuo metu mes galime padėti šios šalies kraujo centrams suteikdami trūkstamų priemonių ir įrenginių, tad tai ir darome. Mūsų parama jau pakeliui į Ukrainą, kuri pasiekusi kolegas kraujo centruose, bus panaudota teikiant pagalbą pacientams. Lietuva šios nelaimės akivaizdoje susivienijo, atsakingi verslo atstovai prisideda prie pagalbos aukodami reikalingas priemones – ne išimtis ir šis atvejis, nes kai kurios įmonės prisidėjo prie paramos Ukrainai, skirdamos trūkstamų priemonių. Bendra siunčiamos paramos vertė – 35,4 tūkst. eurų“, – sako D. Gutauskas.

Jau iškeliavusioje NKC siuntoje ukrainiečiams – 5 tūkst. vienetų specialių keturgubų maišelių donorų kraujui surinkti, kurių vertė siekia 29,4 tūkst. eurų.

Paramą sudaro ir 10,8 tūkst. vienetų specialių mikrokiuvečių, skirtų hemoglobino koncentracijai kraujyje nustatyti prieš donorams duodant kraują ir keturi specialūs analizatoriai, kuriais matuojamas hemoglobino kiekis kraujyje. Jų vertė siekia 3,3 tūkst. eurų.

Dar 700 vienetų dvigubų kraujo maišelių už maždaug 2,4 tūkst. eurų neatlygintinai skyrė bendrovė „Sormedica“, kuri yra oficiali kraujo maišelių „Macopharma“ tiekėja.

NKC vadovas D. Gutauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad Ukrainos kraujo centrams reikalingos priemonėms ruošti kraują ar jo komponentus savo šalyje. Pasak jo, kol neatkurti humanitariniai koridoriai ir neprašoma paremti donorų dovanotu krauju, Lietuvos žmonės skatinami neskubėti aukoti kraujo dabar, kad galėtume padėti prireikus tokios pagalbos ateityje.

„Svarbu atminti, kad kraujo donorų galimybės yra ribotos. Vyrai kraujo gali duoti šešis kartus per metus, o moterys – keturis kartus per metus. Kraujo gali duoti ne dažniau nei kas 60 dienų. Tad turime ne tik rūpintis gera savo savijauta, bet ir būti pasiruošę prireikus padėti, per anksti neišeikvodami savo galimybių padėti duodant neatlygintinai kraujo“, – sako D. Gutauskas.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis