×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 07 14

NKC tęsia turą per Lietuvą – Kaune pagerbs 26 kraujo donorus

Tęsiasi Nacionalinio kraujo centro (NKC) padėkos turas per Lietuvą kraujo donorams, reguliariai aukojantiems kraujo. Šįkart, penktadienį, liepos 15 d., Kaune Nepriklausomybės aikštėje vyksiančio padėkos renginio metu bus pagerbti 26 geros valios žmonės iš Kauno ir Kauno regiono. Juos pasveikins NKC direktorius Daumantas Gutauskas, vyks koncertas.

NKC direktoriaus D. Gutausko teigimu, kauniečiai yra aktyvūs kraujo donorai ir kasmet Kauno regione NKC skyrius sulaukia apie 7,5 tūkst. donacijų, o šiemet, tikimasi, kad norinčių prisidėti gelbstint kitiems gyvybes bus dar daugiau.

„Kraujo donorystė šiame regione ypatinga ir tuo, kad čia veikia vieni didžiausių gydymo centrų Lietuvoje – Kauno klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, kasdien atliekančios šimtais operacijų pacientams, kurios neįvyktų be kraujo perpylimų. Šis padėkos vakaras yra galimybė Kauno regiono doronams bent jau simboliškai padėkoti už pagalbą gelbstint kitų gyvybes. Svarbu žinoti, kad vieno donoro paaukotas kraujas gali padėti net trims pacientams. Tad kviečiu visus geros valios žmones rasti laiko ir užsukti į artimiausią kraujo donorystės centrą. Juk tokios pagalbos bet kada gali prireikti ir patiems“, – sako D. Gutauskas.

Taigi liepos 15 d.,16.00 val. Kauno Nepriklausomybės aikštėje vyks padėkos vakaras kraujo donorams, apdovanojimai tęsis iki 18 val. Geradariams bus įteikiami pažymėjimai ir gėlės. Renginio metu koncertuos grupė „Baltasis Kiras“. Nuo 12 iki 18 val. kauniečiai ir miesto svečiai galės aukoti kraujo NKC palapinėje (dėl lietingų orų mobili donorystės vieta gali būti įrengta Mykolo Žilinsko dailės galerijoje). Taip pat veiks edukacinės dirbtuvėlės, čia bus galima pasigaminti grafikos atspaudų, atvirlaiškių, vyks draugystės apyrankių pynimo užsiėmimai.

NKC primena, kad Lietuvoje kas mėnesį donorai padovanoja vidutiniškai 2,35 tūkst. litrų kraujo. Per 2021 m. iš viso buvo daugiau nei 64 tūkst. dotacijų, kuomet surinkta beveik 29 tūkst. litrų kraujo. Aukoti galima nuo 18 iki 65 metų amžiaus: vyrai per metus gali duoti kraujo šešis kartus, moterys – keturis. Tiesa, gali būti taikomi tam tikri apribojimai dėl sveikatos būklės ar neseniai įvykusios operacijos.

NKC toliau tęs turą per Lietuvą pagerbiant nusipelniusius kraujo donorus – kita stotelė planuojama liepos 22 d. Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis