×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2022 04 28

NKC ruošiasi naujovei: Lietuvoje pasirodys autobusai, kuriuose bus galima aukoti kraujo

Nacionalinis kraujo centras (NKC) pirmą kartą šalies istorijoje planuoja įsigyti autobusus su specialia įranga, kuri bus naudojama kraujo donorystės procesui organizuoti atvykstant kuo arčiau žmonių. Tuo tikslu potencialūs tiekėjai kviečiami į atvirą viešųjų pirkimų konsultaciją, kurios metu visi rinkos dalyviai galės pristatyti savo pasiūlymus. Vėliau bus organizuojamas atviras didelės vertės tarptautinis konkursas. Tikimasi, kad su tokiais autobusais dar šių metų pabaigoje bus galima vykti pas šalies gyventojus ir kviesti aukoti kraujo miestų bei miestelių aikštėse, skveruose, atlaiduose bei kitose susibūrimo vietose.

Potencialūs Lietuvos ir užsienio šalių tiekėjai kviečiami siųsti pageidavimus dėl susitikimo datos ir laiko iki gegužės 23 d. per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą  https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2022-608577

Po viešosios rinkos konsultacijos bus skelbiamas viešasis tarptautinis pirkimas, siekiant įsigyti specializuotus donorystės veiklai skirtus autobusus su 2-3 kraujo paėmimo lovomis ir 7 darbo vietomis mobiliosios grupės darbuotojams.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, tokių kraujo donorystei organizuoti skirtų autobusų Lietuvoje iki šiol neturi niekas.

„Nacionalinis kraujo centras – pirmaujanti ir didžiausia kraujo donorystės įstaiga, aptarnaujanti daugumą šalies ligoninių. Nuolat diegiame naujoves ir nebijome imtis naujų veiklų. Siekdami kraujo donorystę padaryti dar patrauklesnę ir prieinamesnę, patys vyksime pas gyventojus, kad jiems būtų paprasčiau ir greičiau dovanoti kraujo bei prisidėti gelbstint kitų gyvybes. Prieš skelbdami tarptautinį konkursą norime potencialius Lietuvos ir užsienio tiekėjus pakviesti į rinkos konsultaciją, kad galėtume preliminariai įsivertinti, kokius autobusus gali pasiūlyti rinkos dalyviai“, – sako D. Gutauskas.

Pasak jo, Lietuvoje tokie potencialius donorus pasieksiantys autobusai bus naujovė, o Vakarų šalyse tai yra įprasta praktika – taip siekiama būti kuo arčiau žmonių. Įsigijus šiuos autobusus, NKC darbuotojai vyks į vietas, kuriose yra didžiausi žmonių srautai, ir ten kvies aukoti kraujo – labiausiai lankomose miestų ir miestelių vietose, parkuose, skveruose, per šventes, atlaidus. Planuojama, kad pirmiausia tokie autobusai pasirodys šalies didmiesčiuose jau šių metų pabaigoje.

Autobusai bus perkami už sutaupytas lėšas, kurių atsirado išskaidrinus viešųjų pirkimų procedūras bei atviru ir konkurencingu būdu realizuojant kraujo plazmą. Per praėjusius metus NKC pavyko uždirbti daugiau nei 2 mln. Eurų grynojo pelno, tad  dalis šių lėšų ir bus panaudota įsigyjant minėtas transporto priemones.

NKC jau ne pirmą kartą kviečia į viešąsias konsultacijas potencialius tiekėjus prieš skelbiant atvirus tarptautinius konkursus. Štai kovo mėnesį į tokią konsultaciją buvo pakviesti Lietuvos ir užsienio šalių medicinos priemonių gamintojai bei jomis prekiaujantys tiekėjai, prieš skelbiant beveik 2 mln. eurų vertės tarptautinį viešąjį pirkimą specialioms kelių rūšių kraujo maišų sistemoms ir kitai įrangai, reikalingai sklandžiam kraujo donorystės procesui užtikrinti, įsigyti.

NKC duomenimis, Lietuvoje kas mėnesį donorai padovanoja vidutiniškai 2,35 tūkst. litrų kraujo. Per 2020 m. iš viso buvo daugiau nei 62 tūkst. donacijų, kurių metu surinkta daugiau nei 28 tūkst. litrų kraujo, o 2021 m. – daugiau nei 64 tūks. donacijų, kurių metų surinkta beveik 29 tūkst. litrų kraujo.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis