×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 12 30

NKC pradeda skiepyti gyventojus prekybos centruose

Startuoja dar viena Nacionalinio kraujo centro (NKC) iniciatyva – šiandien, gruodžio 30 d., Vilniaus „Akropolyje“ prasideda vakcinacijos turas, kuris tęsis kituose sostinės ir didmiesčių prekybos centruose. Čia įrengtoje mobilioje vakcinacijos vietoje saugiomis vakcinomis nuo koronaviruso (COVID-19) bus galima pasiskiepyti greičiau ir patogiau, be išankstinės registracijos visiems gyventojams ir vaikams nuo 12 metų, o galimybių paso galiojimą pratęsti vietoje arba tą pačią dieną.

Laikinas mobilus vakcinacijos punktas Vilniaus „Akropolyje“ veiks gruodžio 30 d., 11.00-16.00 val., prie 3-iojo įėjimo (viduje), nuo Ozo g.

Vėliau NKC vakcinacijos turas tęsis kituose prekybos ir pramogų centruose sostinėje bei šalies  didmiesčiuose, bendradarbiaujant su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), kuri vienija didžiuosius šalies prekybos centrus. Šiuo metu tariamasi su prekybos centrais „Ozas“, „Panorama“, Ogmios miestas, Vilnius Outlet, VCUP, Kauno „Akropolis“. Apie kitas turo išvykas bus skelbiama iš anksto, kad gyventojai žinotų, kur galima pasiskiepyti greitai ir patogiai.

Atvykstant skiepytis į šį vakcinacijos punktą nebūtina išankstinė registracija, reikia turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų reikiamus duomenis suvesti į duomenų bazę ir pratęsti galimybių paso galiojimą. Pasiskiepyti bus galima kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta vakcina „Comirnaty“, kuria vakcinuotis gali visi suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų – tiek 3-aja sustiprinančia, tiek pirma ir antra dozėmis.

Direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, NKC džiaugiasi partneryste su prekybos centrų atstovais, kurie labai operatyviai sureagavo į prašymą padėti įrengiant daugiau laikinų vakcinacijos vietų didžiausiuose šalies prekybos centruose, siekiant užtikinti geresnį skiepų prieinamumą.

„Mūsų tradicijos tęsiasi – ir toliau vežame vakcinas kuo arčiau žmonių, ką darėme ir vasarą turo per Lietuvą metu. Didieji prekybos centrai pasirinkti neatsitiktinai, nes į juos žmonės traukia įsigyti būtinų daiktų ar tiesiog praleisti laiką su draugais, šeima, vaikais. Tad tuo pačiu kviečiame stabtelėti keliolikai minučių naujoje NKC vakcinacijos vietoje ir greitai pasiskiepyti saugiomis vakcinomis. Tai padaryti galės ir suaugusieji, ir vaikai nuo 12 metų“, – sako D. Gutauskas.

Pasak jo, artimiausiu metu bendradarbiaujant su LNTPA bus atidaryta ir dar daugiau naujų vakcinacijos vietų Vilniuje ir kitų didžiųjų miestų prekybos centruose.

LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius džiaugiasi verslo ir valstybinio sektoriaus partneryste ir tiki, kad tik suvieniję pajėgumus galime sulaukti rezultatyvių pasekmių.

„Ši iniciatyva demonstruoja verslo bendruomenės ir valstybinių institucijų gebėjimą solidariai susitelkti kovoje su pandemijos keliamomis grėsmėmis. Lietuvoje veikiančių didžiųjų prekybos centrų pilietiškas ir atsakingas požiūris, siekiant padėti valstybei stringančiame vakcinacijos procese, teikia vilties, kad tai neliks vien tik fragmentiniu bendradarbiavimu, o taps perspektyvia tradicija. Tad norime tikėti, kad ši iniciatyva reikšmingai paskatins teigiamus vakcinacijos rodiklius“, – sako M. Statulevičius.

Vilniaus „Akropolio“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento Dominykas Mertinas tvirtina, kad kuriama galimybė žmonėms skiepytis prekybos centruose yra išties reikalinga ir patogi.

„Džiaugiamės galėdami aktyviai prisidėti prie iniciatyvų, skirtų užtikrinti visuomenės sveikatą bei saugumą. Visos pandemijos metu skiriame ypatingą dėmesį tiek saugios apsipirkimo patirties pirkėjams užtikrinimui, tiek darbuotojų saugumui. Dar vasarą prie „Akropolių“ buvo galima pasiskiepyti specialiuose skiepobusuose. Palaikome naująją iniciatyvą žmones skiepyti prekybos centruose – tokia galimybė yra išties reikalinga ir patogi, tad labai tikimės, kad mūsų lankytojai, atvykę apsipirkti ar pramogauti, ja pasinaudos“, – sako D. Mertinas.

Ši iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su LR Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis