×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 09 08

NKC mobili komanda skiepys ir kvies aukoti kraują per Šiluvos atlaidus

Nacionalinio kraujo centro (NKC) mobili ekspertų komanda, visą vasarą keliavusi po Lietuvą skiepydama nuo koronaviruso (COVID-19), veiklą tęsia ir rudenį. Šįkart, rugsėjo 10 d. laikina vakcinacijos vieta įsikurs Šiluvoje, kuomet atlaidų metu visi norintieji bus skiepijami vienos dozės „Janssen“ vakcina, o mobili komanda čia dirbs 10.30 – 16.00 val. Taip pat vietiniai gyventojai ir svečiai bus kviečiami tapti kraujo donorais ir padėti gydymo įstaigoms, kuriose nuolat trūksta visų grupių kraujo.

Taigi jau poryt, penktadienį, rugsėjo 10 d., visi laukiantieji savo vakcinos galės skiepytis Šiluvoje, Raseinių g. 7, prie bažnyčios esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Į Raseinių rajone, Šiluvoje įsikursiančią mobilią vakcinacijos vietą NKC komanda planuoja atsivežti 1000 vakcinos dozių. Prireikus šie kiekiai bus papildyti bet kuriuo metu, atgabenant papildomų vakcinų iš Vilniaus.

Atvykstančiųjų skiepytis akcijos organizatoriai prašo laikytis saugių atstumų, dėvėti veido apsaugos priemones, pasirūpinti patogia apranga, apsauga nuo lietaus, turėti vandens, jei prireiktų.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, įvertinę visą vasarą vykusios akcijos rezultatus ir žmonių aktyvumą skiepijantis, su partneriais nusprendėme tęsti turą per Lietuvą ir rudenį, bent jau rugsėjo mėnesį, priklausomai nuo to, kiek leis orai.

„Iki šiol mobili komanda paskiepijo daugiau nei 22 tūkst. žmonių, surengė daugiau nei 90 vakcinavimo išvykų visoje Lietuvoje. Rugsėjo mėnesį dar planuojama aplankyti 16 skirtingų vietovių, o spalį užbaigti turą Vilniuje. Už visokeriopą pagalbą ir žmonių kvietimą skiepytis esame labai dėkingi Lietuvos Katalikų bažnyčiai ir jos atstovams, kurie negailėdami laiko ir jėgų visuomet randa būdų padėti. Kaip ir šįkart – galimybę skiepytis Šiluvos atlaidų metu sudaryta, bendradarbiaujant su bažnyčios atstovais“, – sako NKC vadovas.

Pasak jo, svarbu ir tai, kad žmonės nelieka abejingi ir neatlygintai kraujo donorystei. NKC palapinėje įsikūrusi kita mobili ekspertų komanda kviečia padėti gydymo įstaigose sveikstantiems pacientams ir aukoti visų grupių kraujo, kurio nuolat trūksta.

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas džiaugiasi NKC iniciatyva atvykti į Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus ir čia padovanoti žmonėms galimybę pasidalinti gailestingumo tarnyste su broliais ir seserimis.

„Kviečiu atsiliepti į šią puikią progą ir padovanoti brangią dovaną – kraują tiems, kuriems jo gyvybiškai reikia. Taip pat kviečiu priimti galimybę pasiskiepyti dėl savojo saugumo ir dėl artimo meilės, siekiant mūsų Tėvynėje sukurti saugią aplinką nuo pandeminio viruso. Iš anksto dėkoju! Visų bendrai maldai laukiame Šiluvoje rugsėjo 8-15 dienomis“, – kviečia arkivyskupas K. Kėvalas.

Mobiliose komandose dirba didžiulę patirtį turintys sveikatos priežiūros specialistai, tarp jų ir medikai, o „Caritas“ savanoriai padeda reguliuoti atvykusiųjų skiepytis srautą. Šią iniciatyvą NKC įgyvendina su Vyriausybės kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija.

 

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis