×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 12 01

NKC laimėjo bylą prieš „Solis tribus“ – nutartis neskundžiama

Lietuvos Aukščiausias Teismas (LAT), išnagrinėjęs bendrovės „Solis tribus“ skundą dėl Nacionalinio kraujo centro (NKC) nutrauktų kraujo plazmos realizavimo ir bendradarbiavimo sutarčių, galutine ir neskundžiama nutartimi pripažino, kad NKC sprendimas vienašališkai nutraukti sutartis su šia bendrove buvo teisėtas ir iš bendrovės šiai institucijai priteisė 3551,20 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Tai reiškia, kad LAT sprendimu palikta galioti Vilniaus apygardos teismo priimta nutartis, kurioje šios instancijos teismas pasisakė, jog NKC teisėtai nutraukė sutartis su minėta bendrove.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, po kelerių metų bylinėjimosi teismuose, priimtas galutinis ir neskundžiamas sprendimas, kuriuo dedamas taškas istorijoje, sudavusioje didžiulį reputacinį smūgį neatlygintinai kraujo donorystei dėl ankstesnės NKC vadovybės priimtų sprendimų.

„Tai, kad priimtas sprendimas nutraukti sutartis su minėta bendrove buvo teisėtas, pasisakė visų instancijų teismai, nagrinėję šią bylą. Ankstesnės direktorės Joanos Bikulčienės be konkurso pasirašytas sutartis dėl bendradarbiavimo ir klinikiniams tikslams nepanaudotos kraujo plazmos realizavimo farmacijos srityje gaminant vaistus nutraukėme, nes sutarties šalis neatitiko teisės aktuose keliamų reikalavimų tokioms paslaugoms teikti. Niekada neabejojome savo priimto sprendimo teisingumu“, – sako D. Gutauskas.

Pasak jo, ši nemaloni istorija neigiamai paveikė ne tik įstaigos, bet ir neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą. Būtent todėl ėmėmės visų įmanomų priemonių kraujo donorystės ir NKC reputacijai atstatyti.

NKC primena, kad bendrovė „Solis tribus“ į teismą kreipėsi dar 2018 metais, kai NKC nutraukė sutartis dėl bendradarbiavimo ir gydymui nepanaudotos kraujo plazmos realizavimo, paaiškėjus, kad ši įmonė neturi licencijos verstis sutartyse numatyta veikla ir jos nuo sutarčių pasirašymo momento neįgijo. Pagal ankstesnės NKC vadovybės be konkurso pasirašytas sutartis, ši įmonė turėjo pasirūpinti gydymui skirtos ir nepanaudotos kraujo plazmos realizavimu vaistų gamyboje.

NKC atkreipia dėmesį, kad teikiant tokią farmacinę paslaugą, turi būti laikomasi labai griežtų sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytų reikalavimų, užtikrinama skaidri ir konkurencinga šių kraujo komponentų realizavimo procedūra. Būtent todėl sutarties šalis turi turėti licenciją, išduotą Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos.

NKC atkreipia dėmesį, kad po minėtų sutarčių teisėto nutraukimo, gydymui nepanaudoti kraujo komponentai realizuojami tik viešo konkurso būdu išrinkus paslaugos teikėjus, laikantis aukščiausių skaidrumo bei teisėtumo principų reikalavimų. Taip užtikrinant ir maksimalią viešojo intereso apsaugą.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis