×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 11 10

NKC kviečia Seimo narius ir darbuotojus tapti kraujo donorais

Nacionalinio kraujo centro (NKC) mobili ekspertų komanda šiandien, lapkričio 11 d., nuo ryto įsikurs Seime, kur parlamentarus ir šios institucijos darbuotojus kviečia aukoti kraujo ir tapti donorais, gelbstint žmonių gyvybes. Gydymo įstaigose nuolat pritrūksta kraujo, tad politikai kviečiami prisidėti skatinant neatlygintiną kraujo donorystę.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, mūsų šalies gydymo įstaigose nuolat reikalingas kraujas, o šiuo metu labiausiai trūksta 0+ ir B+ grupių kraujo.

„Kraujas yra gyvybiškai būtinas atliekant svarbias operacijas, taikant gydymą, kad pacientai galėtų sėkmingai pasveikti ir grįžti pas artimuosius. Iš donorų surinkto kraujo pagaminti kraujo komponentai visada yra panaudojami ir iškeliauja į gydymo įstaigas, kur pagalbos laukia pacientai“, – sako D. Gutauskas.

Pasak jo, vis dažniau kraujo donorais tampa ne tik pavieniai žmonės, bet verslo įmonės, organizacijos, institucijos.

NKC duomenimis, Lietuvoje kas mėnesį donorai padovanoja vidutiniškai 2,35 tūkst. litrų kraujo, o per 2020 m. iš viso buvo daugiau nei 62 tūkst. donacijų, kurių metu surinkta virš 28 000 litrų kraujo.

Iš vieno donoro padovanoto kraujo galima padėti trims pacientams. Tai reiškia, kad drauge su neabejingais kraujo donorais NKC kas mėnesį gelbėja ligoninių pacientus, pateikdamas kraujo komponentų daugiau nei 15 tūkst. perpylimų.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis