×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2023 05 23

NKC ir Lietuvos šaulių sąjunga pasirašys bendradarbiavimo sutartį Vašingtono aikštėje, Vilniuje

Mieli vilniečiai ir miesto svečiai, maloniai kviečiame š. m. gegužės 24 d., trečiadienį, 10.30 val., dalyvauti Vašingtono aikštėje, Vilniuje (greta Baltojo tilto ir Lukiškių aikštės) vyksiančiame bendradarbiavimo sutarties pasirašyme tarp Nacionalinio kraujo centro (NKC) ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS), o 10.00-12.00 val. – neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje. Šios popietės metu bus galima ne tik paaukoti kraujo ir prisidėti gelbstint šalies gydymo įstaigose gydomų pacientų gyvybes, bet ir susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos veikla.

Organizacijų vadovai – NKC direktorius Daumantas Gutauskas ir LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis – pasirašys bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – skirti ypatingą dėmesį neatlygintinos kraujo donorystės programų plėtrai, skatinti kraujo donorystę ir stiprinti jos įvaizdį, organizuoti bei dalyvauti bendruose ją skatinančiuose projektuose, didinant visuomenės sąmoningumą.

NKC direktoriaus D. Gutausko teigimu, gyventojai turės išskirtinę galimybę tiesiogiai pabendrauti su šauliais, kurių gretose – daugkartiniai kraujo donorai, pasiruošę pasidalinti savo patirtimis ir aukojant kraują, ir veikiant išskirtinėje organizacijoje – Lietuvos šaulių sąjungoje.

„Džiugu tai, kad NKC darbuotojų gretose taip pat yra šaulių ir, tikėtina, kad atsiras dar daugiau norinčių jais tapti. Taigi ši partnerystė ne tik padės skatinti bei populiarinti neatlygintą kraujo donorystę, bet ir, tikėtina, papildyti Lietuvos šaulių sąjungos gretas naujais nariais. Tai – visokeriopa nauda, nes surinksime dar daugiau kraujo mūsų šalies gydymo įstaigose gydomiems pacientams ir prisidėsime plečiant vienos stipriausių organizacijų Lietuvoje ratą, kurie pasirengę bet kada ginti Tėvynę ir kitais kilniais darbais rodyti visuomenei deramą pavyzdį“, – sako D. Gutauskas.

„Tikimės, kad ne tik šauliai papildys kraujo donorų gretas, bet ir kraujo donorai prisijungs prie Lietuvos šaulių sąjungos. Žmogus, duodantis kraujo, kad padėtų kitam, savo nuostatomis jau yra labai artimas mūsų organizacijai, nes mūsų visų tikslas – dirbti Tėvynės labui“, – primena LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Lietuvos šaulių sąjunga – unikali, analogų neturinti organizacija, nes vienija valstybės gynybai ir gyvenimui neabejingus asmenis. Kiekvienas Lietuvos pilietis savanoriškai gali tapti organizacijos nariu. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi apie 14 tūkst. piliečių nuo 11 metų amžiaus.

NKC duomenimis, Lietuvoje neatlygintina kraujo donorystė populiarėja – didėja ir surenkamo kraujo kiekiai, ir pirmą kartą gyvenime kraują aukojančių žmonių.

Kviečiame dalyvauti!

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis