×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 09 13

NKC dovanoja priemonių VU medicinos studentams

Nacionalinis kraujo centras (NKC) padovanojo 51 tūkst. vakuuminių mėgintuvėlių Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto studentų praktiniams užsiėmimams. Šios priemonės yra naudojamos kraujo tyrimams atlikti, tad taip siekiama padėti būsimiems medikams praktikuotis laboratorijose ir prisidėti prie aukštesnės medicinos studijų kokybės.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, karantino laikotarpiu mūsų šalyje buvo apribotos planinės operacijos gydymo įstaigose, tad surinkome ir ištyrėme mažiau kraujo.

„Būtent todėl liko nepanaudotų vakuuminių mėgintuvėlių, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Įprastai tokias medicinines atsargas nurašome ir sunaikiname, tačiau pagalvojome, jog šios priemonės galėtų pasitarnauti būsimiems medikams studijų metu, praktikuojantis laboratorijose. Tad nusprendėme padovanoti juos Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams“, – sakė D. Gutauskas.

Pasak jo, šie mėgintuvėliai yra netinkami naudoti teikiant paslaugas pacientams, t. y. imant kraują, bet jie gali sėkmingai pasitarnauti studentų praktikos metu. Be to, tai leis ir ugdymo įstaigai sutaupyti lėšų, nes bet kuriuo atveju praktiniams užsiėmimams ji turi įsigyti reikiamas priemones.

Tai ne pirmasis toks bendradarbiavimo pavyzdys tarp NKC ir VU Medicinos fakulteto. Pavyzdžiui, dar šią vasarą VU Medicinos fakultetas padėjo NKC ieškoti darbuotojų, pasidalindamas aktualia informacija su licencijuotais specialistais.


NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis