×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 02 01

Nacionaliniame kraujo centre įsigalioja struktūriniai pokyčiai

Nuo šiandien, vasario 1 d., Nacionaliniame kraujo centre (NKC) įsigalioja struktūriniai pokyčiai, leisiantys užtikrinti racionalų regioninių kraujo centrų valdymą, perteklinių funkcijų optimizavimą ir veiklos išgryninimą, atsižvelgiant į šiandienines aktualijas. Pertvarka suteiks galimybę ne tik sutaupyti lėšų, bet ir pritraukti daugiau kvalifikuotų profesionalų dirbti į NKC ir jo padalinius.

Vienas iš esminių pokyčių – Klaipėdos ir Panevėžio filialų sujungimas į vieną įstaigą. NKC šiuose miestuose neabejotinai išliks, keisis tik filialų juridinis statusas – nuo šiol jie dirbs kaip skyriai, tokiu būdu užtikrinant vientisesnę įstaigos veiklą, kuri tuo pačiu bus koordinuojama optimaliau. Visa tai leis sutaupyti dalį finansinių kaštų ir įgalins NKC siekti dar geresnių rezultatų.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko užsibrėžti tikslai įgyvendinti – kaip ir buvo planuota, įstaigos reforma užbaigta iki 2021 m. vasario 1 d. Apie reikalingus pokyčius pertvarkant šią įstaigą buvo kalbama jau seniai, tačiau, deja, nė vienas vadovas iki šiol nebuvo ėmęsis panašios iniciatyvos iš esmės pakeisti NKC valdymo struktūrą.

„Finansinių ir žmogiškųjų išteklių optimizavimas leis užtikrinti sklandesnę ir efektyvesnę įstaigos veiklą. Nacionalinį kraujo centrą matau kaip šiuolaikišką, skaidrumo ir atvirumo donorams principais paremtą įstaigą, kuri nenusileis kitiems pažangiems Europos ir pasaulio kraujo centrams“, – sako NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

Anot jo, NKC struktūriniai pokyčiai turės teigiamą įtaką ne tik pačiai įstaigai, bet ir kiekvienam iš jos darbuotojų.  Atsisakius 15 perteklinių pareigybių, numatoma sutaupyti daugiau nei 300 000 eurų per metus, o tai reiškia, jog NKC  turės galimybę nukreipti šiuos finansinius išteklius darbuotojų atlyginimams.

Be to, NKC patikina, kad pakeitus filialų juridinį statusą stacionarūs punktai, įsikūrę Klaipėdoje (Naikupės g. 28) bei Panevėžyje (Nemuno g. 75) ir toliau tęs savo darbą, o kraujo donorai nepajus jokių pokyčių, kurie galėtų daryti įtaką kraujo davimui šiuose padaliniuose. Donorai bus laukiami ir priimami tomis pačiomis valandomis, kaip visuomet.

Taip pat pažymima, kad NKC, didžiausia kraujo donorystės įstaiga šalyje, įvykus struktūriniams pokyčiams ir toliau kryptingai laikysis pagrindinio įstaigos veiklos tikslo – gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą sveikatos priežiūros įstaigas nuolat aprūpinant krauju ir jo komponentais.

Ši įstaigos pertvarka įvykdyta, suderinus su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kuriai pavaldus yra NKC.

 

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis