×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 01 19

Kraujo donorystė 1991 m. sausio 13-osios įvykių akivaizdoje

Prieš keletą dienų minėjome Lietuvai svarbią datą. Svarbu paminėti, kad tą 1991 m. sausio 13 d. naktį žmonės buvo drąsūs ne tik noru pasipriešinti prosovietinėms jėgoms, tačiau ir apsisprendimu paaukoti dalelę savęs tam, kad galėtų išgelbėti kito gyvybę.

Į Vilniaus ligonines pradėjus vežti prie Televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato sužeistus žmones, gydymo įstaigose ėmė sparčiai sekti kraujo atsargos. Jo atsargų papildymu rūpinosi Kraujo centras, Vilniuje organizavęs keletą naujų kraujo paruošimo punktų. Kruvinojo sekmadienio naktį donorų buvo ieškoma tarp parlamentą saugojusių žmonių. Trečią valandą nakties, aidint šūviams prie užgrobtų pastatų, donorai tiesiai iš Nepriklausomybės aikštės autobusais buvo vežami į Kraujo centrą ir ligoninių kraujo perpylimo skyrius. Sausio 13-osios naktį vien Kraujo centre Vilniuje apsilankė ir kraujo paaukojo per 600 žmonių. Kraują atidavę ir išsekę donorai vėl skubėjo tiesiai į Nepriklausomybės aikštę, kur liko toliau budėti prie strategiškai svarbaus pastato – Lietuvos parlamento.

Pilną pasakojimą apie Sausio 13-osios ryšį su kraujo donoryste rasite Lietuvos Respublikos Seimo puslapyje: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=39026&p_k=1

(Lietuvos Respublikos Seimo archyvo nuotrauka, fotografas Algimantas Maskoliūnas)

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis