×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 03 23

Kraujo donorams – galimybė gauti valstybinę antrojo laipsnio pensiją

Mieli donorai,

primename, kad Lietuvos Respublikos valstybinė II-ojo laipsnio pensija skiriama asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka suteiktas Garbės donoro vardas ir įteiktas tai įrodantis pažymėjimas. Garbės donoro vardas suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų nemokamai davusiam kraujo ar 200 kartų plazmos (sudedamoji kraujo dalis) ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvavusiam nemokamos donorystės veikloje (pavyzdžiui, organizavusiam neatlygintinos kraujo donorystės akcijas, savanoriavusiam*, kvietusiam donorus, inicijavusiam paramos skyrimą neatlygintinos kraujo donorystės skatinimui ir pan.).

  • Valstybinė pensija garbės donorams mokama sukakus senatvės pensijos amžiui. Jos dydis siekia 116 Eur.
  • Kraujo donorais gali būti 18-65 metų amžiaus sveiki asmenys. Taip pat, kraujo donorystės įstaigos gydytojo sprendimu kraujo donorais gali būti ir vyresni kaip 65-erių metų amžiaus sveikatos sutrikimų neturintys asmenys, kurie anksčiau iki tol buvo sėkmingai davę kraują ar jo komponentus.

Kilus klausimams dėl pensijos kraujo donorams, galite kreiptis el. paštu nkcadministracija@kd.matura.lt.

*dėl epidemiologinės situacijos Lietuvoje, savanorystė NKC laikinai yra ribojama. Pandemijai atslūgus darbą su savanoriais tęsime.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis