×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2024 04 02

Ketinama rekonstruoti Nacionalinio kraujo centro pastatus Vilniuje

Nacionalinis kraujo centras ruošiasi rekonstruoti Vilniuje, Antakalnyje esantį pastatų kompleksą. Preliminari projekto vertė siekia apie 5–6 mln. eurų.

Centro vadovas sako, jog norima atnaujinti visus Lietuvoje esančius jo pastatus. Be Vilniaus, planuojama renovuoti Klaipėdos skyriaus pastato fasadą, šiuo metu atnaujinamas Šiaulių skyriaus pastatas.

„Pastatai yra nerenovuoti nuo jų pastatymo laikų, gerokai apleisti, tokie visiškai sovietiniai. Mes norime pilnai rekonstruoti visą kompleksą (Vilniuje – BNS). Taip pat pasistatyti robotizuotą plazmos kamerą“, – BNS sakė centro direktorius Daumantas Gutauskas.

Jo teigimu, organizacijos veikla yra vakarietiška, tačiau pastatai – pasenę.

Gavus Vilniaus miesto savivaldybės architektų pritarimą, bus skelbiamas rangovo konkursas. Darbai iš dalies bus finansuojami iš sukauptų centro lėšų, be to, pasak D. Gutausko, tikimasi, kad bent 40 proc. sumos kompensuos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iš europinių lėšų.

Vilniaus centro rekonstrukcija vyks etapais, jos metu kraujo centras dirbs įprastai, nes būtina užtikrinti kraujo komponentų gamybą.

Centro vadovas tikisi, kad 2025 metų pabaigoje bus baigta vieno pastato rekonstrukcija – į jį persikels laboratorija ir gamyba, o visas kompleksas bus atnaujintas 2026 metais. Čia išliks ir donorų priėmimo skyrius.

Nacionalinio kraujo centro, esančio Žolyno gatvėje, pirmasis pastatas buvo pastatytas 1960 metais, o antrasis – 1988 metais.

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis