×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2023 02 20

Iš Lietuvos Kyjivą pasiekusi kraujo maišelių siunta keliauja į karo zoną  

Praėjusią savaitę iš Lietuvos į Ukrainą išsiųstas specialus mikroautobusas su 6240 vienetų kraujo surinkimo maišelių siunta sėkmingai pasiekė Kyjivą. Nacionalinio kraujo centro (NKC) kartu TV3 televizija vykdomos paramos akcijos dėka, siunta pristatyta į Kyjive įsikūrusį Ukrainos transplantacijos koordinavimo centrą, kuris atsakingas už kraujo surinkimą ir jo paskirstymą. Iš šio centro donorų paaukotas kraujas, supiltas į Lietuvos dovanotus kraujo maišelius, keliauja tiesiai į karo zoną.

Ukrainos Transplantacijos koordinavimo centro direktorius Dmytro Koval perduoda jo vadovaujamo centro, šalies sveikatos apsaugos ministerijos ir visų ukrainiečių padėką už pagalbą Ukrainos kraujo tarnybai.

„Labai vertiname nuolatinę Lietuvos paramą mūsų šaliai kovojant su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos agresija. Jūsų pagalba yra labai svarbi ir neįkainojama, teikiant neatidėliotiną pagalbą civiliams ir kariškiams. Žavimės Lietuvos žmonėmis, jų didžiulėmis pastangomis dėl mūsų bendros pergalės!“, – sako Ukrainos Transplantacijos koordinavimo centro direktorius D. Koval.

6240 vienetų kraujo maišelių iš viso gali sutalpinti beveik 3 tūkstančius litrų kraujo. Tai yra pirmoji Nacionalinio kraujo centro (NKC) kartu TV3 televizija vykdomos paramos akcijos maišelių siunta, kuri buvo nupirkta už NKC skirtus 50 tūkst. eurų. Antroji kraujo maišelių siunta bus formuojama už lėšas, kurias paaukojo Lietuvos gyventojai, ir ji Ukrainą turėtų pasiekti pavasarį. Planuojama, kad tuo metu bus išsiųsti maždaug 30 tūkst. vienetų medicininių kraujo maišelių.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, tikslinga parama Ukrainai yra labai reikalinga. Jis pabrėžia, kad koordinuota pagalba, derinant su partneriais Ukrainoje, duoda didžiausią naudą karą išgyvenančiai šaliai.

„Didžiuojuosi, kad lietuvių ryžtas remti ukrainiečius nemažėja ir kviečiu visus toliau prisidėti prie paramos, parūpinant kraujui skirtų maišelių“, – sako A. Dulkys.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, kraujo surinkimo maišeliai, padedantys gelbėti kiekvieną nukentėjusį žmogų yra viena iš labiausiai trūkstamų medicininių priemonių karo alinamoje šalyje. Šių medicininių priemonių trūksta maždaug vieno milijono vienetų per metus. Prie šio trūkumo mažinimo gali sėkmingai prisidėti net iš pažiūros nedidelė kelių ir keliasdešimtiems tūkstančių vienetų siunta.

Norint prisidėti renkant paramą kraujo maišeliams Ukrainai, galima skambinti trumpuoju numeriui 1410, skambučio kaina – 10 eurų.

NKC informacija

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis