×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2020 03 12

Informacija kraujo donorams dėl koronaviruso

Nacionalinis kraujo centras informuoja: koronavirusas neturi užkirsti kelio donorystei – pacientams ir toliau gyvybiškai reikia kraujo. Visus galinčius, sveikus žmones kviečiame išlikti pilietiškais ir atvykti į artimiausią kraujo centro padalinį atlikti gero darbo – Jūsų donacija gali išgelbėti net 3 sergančiuosius! 
Reaguodami į šalyje susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso, peteikiame trumpą atmintinę visiems, ketinantiems duoti kraujo:

  • Donorams, kurie persirgo COVID-19 infekcija, donorystė turi būti atidėta 28 dienoms po simptomų išnykimo.
  • Donorams, kurie galimai galėjo kontaktuoti su šiuo virusu užsikrėtusiais žmonėmis (kurie grįžo iš šio viruso endeminių zonų ar turėjo artimą kontaktą su patvirtintai susirgusiais šiuo virusu žmonėmis), donorystė turėtų būti atidėta 28 dienoms po grįžimo.
  • Šiuo metu, jei donoras per paskutines 28 dienas lankėsi bet kurioje užsienio šalyje, donorystė jam turi būti atidedama 28 dienoms po grįžimo.

Nepamirškite laikytis bendrųjų prevencinių priemonių, kurios padės apsaugoti Jus ir artimuosius: rūpinkitės rankų higiena, dažnai vėdinkite patalpas, atidėkite keliones į endemines šalis. Jei įtariate, kad užsikrėtėte šia virusine infekcija – atsirado į gripą panašūs simptomai, kvėpavimo sutrikimai arba turėjote kontaktą su galimais viruso nešiotojais:

  • Neikite patys pas gydytoją, nevykite viešuoju transportu ar taksi (neplatinkite galimos virusinės infekcijos).
  • Skambinkite 112 ir iškart informuokite apie savo simptomus.

Nacionalinis kraujo centras 

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis