×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2020 06 19

Informacija dėl donorystės pasibaigus karantinui

Nors karantinas ir baigėsi, tačiau vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Amerikos kraujo bankų asociacijos rekomendacijomis, Nacionalinis kraujo centras ir toliau griežtai taiko COVID-19 infekcijos prevencijos priemones. Norime atkreipti kraujo donorų dėmesį, jog:

  • Donorai, atvykstantys į kraujo donorystės patalpas, turi dėvėti kvėpavimo apsaugos priemones (rekomenduojama atsinešti su savimi);
  • Donorai, atvykę į kraujo donorystės patalpas, turi dezinfekuoti rankas bei stengtis turėti kuo mažesnį sąlytį su paviršiais.

Taip pat primename, jog kraujo donorams taikomas 14 dienų donorystės atidėjimo terminas, jei:

  • Laboratoriškai buvo patvirtintas pasveikimas nuo COVID-19 (po dviejų iš eilės neigiamų COVID-19 testų);
  • Žmogus turėjo kontaktą su asmeniu, kuriam laboratoriškai patvirtinta COVID-19 infekcija;
  • Asmuo yra grįžęs iš didelės COVID-19 infekcijos rizikos užsienio šalies: aktualus šalių sąrašas skelbiamas kiekvienos savaitės pradžioje SAM tinklapyje (https://sam.lrv.lt/lt/). Šį sąrašą galėsite sekti ir mūsų skelbiamuose pranešimuose bei NKC tinklapyje (http://kd.matura.lt/).

Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis