×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2020 12 11

Byla dėl pareikšto ieškinio baigėsi Nacionalinio kraujo centro pergale

Baigėsi nuo 2018 metų  trukęs teisminis procesas, kurio metu buvo vertinami ankstesnės Nacionalinio kraujo centro (toliau – NKC) vadovybės veiksmai, susiję su sudarytomis sutartimis dėl gydymui nepanaudotos kraujo plazmos, skirtos kraujo vaistinių preparatų gamybai, panaudojimo.

Tiek pirmosios, tiek antrosios instancijos teismas nusprendė netenkinti UAB „Solis tribus“ pareikšto ieškinio dėl sutarties nutraukimo neteisėtumo ir buvo pripažinta NKC pergalė šioje byloje, kadangi minėta bendrovė siekė komerciniais tikslais panaudoti kraujo plazmą neturėdama tam būtinos farmacinės veiklos gamybos licencijos. Sprendimas įsiteisėjo 2020 m. gruodžio 8 d.

NKC vadovas Daumantas Gutauskas pasidžiaugė, kad galiausiai teisingumas įvykdytas: „Nuo 2018 m. trukęs teisminis procesas dėl ankstesnės NKC vadovybės sudaryto sandorio užsitęsė, tačiau pagaliau sandorio nutraukimas pripažintas teisėtu. Privalome paaiškinti visuomenei, jog imamės visų įmanomų priemonių teisingumui įvykdyti. NKC vardas ir reputacija negali būti menkinami dėl netinkamų ir neteisėtų sprendimų. Darome viską, kad neatlygintina kraujo donorystė, kuri yra viešojo intereso objektas, nenukentėtų. Kaip iki šiol, taip ir toliau vadovausimės skaidrumo, viešumo ir atvirumo principais, kurių svarbą pabrėžiau vos tik pradėjęs vadovauti įstaigai.“

Šiuo metu NKC vykdant gydymui nepanaudotos kraujo plazmos, skirtos kraujo vaistinių preparatų gamybai, realizavimą yra griežtai laikomasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymų reikalavimų ir  užtikrinama skaidri bei konkurencinga plazmos realizavimo procedūra.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis