×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

Nemokama linija 8 800 00003
2021 03 26

100 tūkst. eurų ieškinys buvusios Nacionalinio kraujo centro vadovės baudžiamojoje byloje

Vilniaus apygardos teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje buvusi Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorė Joana Bikulčienė kaltinama dėl nusikalstamos veikos – piktnaudžiavimo ir žalos padarymo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 2 dalimi.

Galimai padaryta nusikalstama veika suformavo neigiamą visuomenės požiūrį tiek į kraujo donorystės įstaigą, tiek ir į pačią kraujo donorystės idėją. Prieš keletą metų įvykęs buvusios NKC vadovės sulaikymas gerokai sumenkino įstaigos reputaciją – pradėta abejoti įstaigos patikimumu, skaidrumu, pakirstas NKC autoritetas. Neabejotinai pakenkta viešajam interesui vykdant visuomenei naudingą veiklą – skatinant kraujo donorystę ir gelbstint žmonių gyvybes. Sulaikius tuometinę vadovę, įstaigai tapo itin sudėtinga pritraukti donorų neatlygintinai kraujo donorystei bei tokiu būdu užtikrinti sklandų Lietuvos gydymo įstaigų aprūpinimą krauju ir jo komponentais.

NKC ir Sveikatos apsaugos ministerijai prireikė daug pastangų skatinant žmones tapti kraujo donorais ar pakartotinai atvykti duoti kraujo, kadangi anksčiau minėti įvykiai leido visuomenei suabejoti NKC veikla. Dėl šios neigiamos patirties NKC pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kuriuo dėl pakirsto pasitikėjimo NKC ir sumenkintos kraujo donorystės idėjos prašoma iš buvusios šios įstaigos vadovės Joanos Bikulčienės priteisti 100 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Turite klausimų?

Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!

Klausti
Registracija
donorystei
×

Turite klausimų?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant tinkamai atsakyti į užklausą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų Asmens duomenų apsaugos politikoje aprašytomis taisyklėmis