Nacionalinis kraujo centras kviečia šalies gyventojus rudens sezoną pasitikti skiriant daugiau dėmesio savo ir artimųjų sveikatai. Tuo tikslu, jau rytoj, rugpjūčio 13 d., prasideda NKC…
Turimos kraujo atsargos
(nuolat atnaujinama):
-
0+
-
0-
-
A+
-
A-
-
B+
-
B-
-
AB+
-
AB-
-
Kokia yra kraujo donorystės nauda?
Duodantiems kraujo žmonėms skatinama kraujo ląstelių regeneracija, kamieninių ląstelių sintezė, o tai skatina audinių atsinaujinimo procesus. Po didesnių nukraujavimų (avarijų, gimdymų ar didelių operacijų ir kt. atvejais) donorai turi didesnę tikimybę išgyventi, nei kraujo neduodantys žmonės. Visiems kraujo donorams atliekami išsamūs kraujo tyrimai.
-
Kaip pasiruošti kraujo davimui?
Duoti kraujo gali tik visiškai sveikas žmogus. Nuo kraujo donorystės reikėtų susilaikyti, jeigu jaučiate peršalimo simptomus, silpnumą ar žinote, kad sergate infekcinėmis ligomis. Prieš atvykstant duoti kraujo patariama lengvai pavalgyti, išgerti daugiau skysčių, būti pailsėjus ir išsimiegojus. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
-
Kaip elgtis po kraujo davimo?
Kraujo davimo dieną patariama nesportuoti, nedirbti fizinio darbo. Davus kraujo rekomenduojama daugiau nei įprastai vartoti skysčių, valgyti lengvą maistą, nepatariama gerti stipraus alkoholio.
Kraujodavimo
vietos
Atsisiųskite programėlę „Mano kraujas"
- Registracija donorystei
- Jūsų kraujo davimo istorija
- Donorystės akcijos Jūsų mieste
Naujienos
Nacionalinis kraujo centras
Ką reiškia „blogos venos”? Kada galite, o kada negalite duoti kraujo? Kokios rizikos duodant kraują? Į šiuos ir dar begalę kitų klausimų atsakymus rasite Dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje. Peržiūrėti visus klausimus
Nuoširdžiai dėkojame
Ačiū – kraujo centro bičiuliams, su kuriais visuomet lengviau siekti kilnių tikslų!
Turite klausimų?
Turite klausimų mums? Nerandate norimo atsakymo DUK skiltyje? Norite susisiekti donorystės ar savanorystės klausimais? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime!
Klausti